A- A A+
wstecz

W sezonie 2017 regularne codzienne kursy zaczynamy od 16 czerwca. Pierwszy kurs kolejki o godzinie 10.30, następnego średnio co 30 minut.

Do 10 września pracujemy CODZIENNIE w godzinach otwarcia Muzeum.

11 i 12 września kolejka NIECZYNNA

od 13 do 19 września jeździ od 14-tej do 18-tej

  • Nasza pierwsza kolejka dowozi pasażerów ze stanowiska artyleryjskiego B2 (Bruno) w którym znajduje się Muzeum, trasą ok. 0,5 km do stanowiska nr 3 (Caesar) - gdzie KAŻDY może postrzelać na strzelnicy bojowej - Z OSTREJ BRONI!
  • Od wiosny 2013 zwiedzający dojeżdżają drugą kolejką wąskotorową  także  do nowo powstałego Muzeum Kolei Helskich. Dzięki przedłużeniu trasy kolejki o blisko kilometr, do i tak bogatego pakietu atrakcji doliczyć można kilka następnych, między innymi przesiadkę na drugi pociąg, przejazd na teren do niedawna ściśle strzeżonych przez wojsko Magazynów Amunicyjnych baterii Schleswig - Holstein, czy zwiedzanie wnętrza jednego z obiektów, w którym znajduje się oddział MOW - Muzeum Kolei Helskich. Na pasażerów kolejki czeka tam także wystawa plenerowa, w tym prawdziwa,  unikatowa lokomotywa manewrowa LS - 40, jedna z zaledwie kilku zachowanych w kraju!.

Podkreślić warto, że mimo dużej ilości atrakcji, całość pakietu "przejazd kolejką wąskotorową", łącznie ze zwiedzaniem, zajmie Państwu nie więcej niż 45 minut intensywnej przygody.

 

Ceny biletów na sezon 2017:

• Normalny (przejazd dwoma pociągami zwiedzanie Muzeum Kolei w cenie biletu) - 10 zł
• Ulgowy: dzieci do lat 16, emeryci, renciści(przejazd dwoma pociągami zwiedzanie Muzeum Kolei w cenie biletu) - 7 zł
• NOWOŚĆ: OFERTA RODZINNA - 32 zł (przejazd dwoma pociągami zwiedzanie Muzeum Kolei w cenie biletu)

- istnieje możliwość przejazdu kolejką wąskotorową Muzeum  na zamówienie, połączona ze zwiedzaniem Muzeum Kolei Helskich.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się pod adresem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , lub telefonicznie u Marcina Przybysza: 603 650 536.

 


We wszelkich sprawach kolejki proszę dzwonić:

Marcin Przybysz tel.kom. 603-650-536

• obejrzyj kolejkę na filmie:

 

oraz

 

 

 

 

↑ do góry

Muzeum Obrony Wybrzeża

ul.Helska 16
84-150 Hel
biuro Muzeum: mow@helmuzeum.pl

projekt i wykonanie seofuture.pl