A- A A+
wstecz

Zapraszamy do oglądania zdjęć z nocy muzeów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

↑ do góry
Inne

1 maja 2013 roku w Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" odbyło się uroczyste otwarcie drugiej linii kolejki amunicyjnej, która będzie dowoziła turystów do Muzeum Kolei Helskich - pomieszczonego w wielkim magazynie amunicyjnym byłej baterii Schleswig-Holstein nowego działu MOW.
Uroczystość rozpoczęła się wraz z wjazdem nowej kolejki na nieistniejący jeszcze peron stacji BRUNO-PÓŁNOC. Kierującego osobiście kolejką jej animatora i twórcę - Marcina Przybysza powitali przedstawiciele dyrekcji MOW i Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" wręczając mu symboliczną butelkę szampana i okazałe cygaro.
Następnie zaprzyjaźniony z MOW "Chór Ojca Chrzestnego" odśpiewał " Hymn Helu" napisany w roku otwarcia MOW i teraz ponownie, uroczyście wykonany. Chór i zaproszeni goście przejechali nowo oddaną trasą kolejki do magazynów amunicyjnych, gdzie jeszcze wre wytężona praca przy uruchomieniu nowego oddziału MOW. Uroczystość zakończyło zwiedzanie Muzeum przez Chór i zaproszonych gości.

↑ do góry

MUZEUM OBRONY WYBRZEZA w Helu kolejny raz przygotowało na Europejską Noc Muzeów atrakcyjne spotkanie z historią dla licznie przybyłych gości.

Czytaj więcej...

↑ do góry
D-day

W Helu, już po raz drugi, przy wsparciu i współdziałaniu Muzeum Obrony Wybrzeża, odbyła się w dniach 9 - 12 sierpnia grupy rekonstrukcyjne z różnych stron Polski, podzielone na Aliantów i Niemców, przypomniały w czterodniowej impreza "D-Day Hell 2007" wydarzenia historyczne z czasów II Wojny Światowej.

Duże zainteresowanie turystów świadczy o tym, że warto podobne lekcje historii kontynuować w kolejnych latach.

Czytaj więcej...

↑ do góry
D-day

W Helu, przy wsparciu i współdziałaniu Muzeum Obrony Wybrzeża, odbyła się w dniach 28-30 lipca trzydniowa impreza "D-Day Hell 2006". W jej czasie licznie zgromadzeni widzowie mieli możność zapoznać się z bliska z wyposażeniem bojowym i umundurowaniem armii amerykańskiej i niemieckiej z okresu II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

↑ do góry

Muzeum Obrony Wybrzeża

ul.Helska 16
84-150 Hel
biuro Muzeum: mow@helmuzeum.pl

projekt i wykonanie seofuture.pl